17°C rozproszone chmury

Gabinet Podologiczny Wrocław adres - opinie

Średnia | głosów:


nolesnica.plFirmyZdrowie firmy OleśnicaPodologiaGabinet podologiczny - adres, telefon, www | Zdrowie Oleśnica
Gabinet podologiczny
Gabinet podologiczny - adres, telefon, www | Zdrowie Oleśnica Oleśnica
Zdrowie / Podologia
Oleśnica, Bierutów, Syców
31-01-2016
Średnia 0 | głosów: 0


Zabieg podologiczny
Po wstępnym wywiadzie zakładana jest karta klienta i wykonywane są zabiegi ściśle dobrane do Państwa potrzeb. Holistyczna pielęgnacja stóp polegająca na opracowaniu paznokci, złuszczeniu naskórka, usunięciu zrogowaceń i nawilżeniu całej stopy.
Modzele
Powstają na skutek tarcia lub ucisku. Najważniejsze to poprawne odróżnienie ich od odcisków. Usuwa się je przy pomocy skalpela bądź specjalistycznych frezów.
Korekcja wrastających i wkręcających się paznokci
Założenie klamry bądź tamponady w zależności od stanu paznokci.
Stopa cukrzycowa
Po niezbędnym w tym wypadku wywiadzie sprawdzane jest zaawansowanie syndromu stopy cukrzycowej – neuropatii, angiopatii, potencjalnych urazów i stanów zapalnych. Dobierane są potrzebne zabiegi z uwzględnieniem delikatności stóp osób dotkniętych cukrzycą.
Pękające pięty
Po ocenie stopnia i głębokości pęknięć wykonuje się odpowiedni zabieg. Usunięta zostaje zrogowaciała skóra, czasami złuszcza się ją odpowiednimi preparatami, dłutem lub specjalistycznym frezem.
Nadpotliwość stóp
Rozwiązanie tego problemu wymaga dokładnego wywiadu, by znaleźć przyczynę nadpotliwości i móc jej skutecznie zaradzić. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z nadopotliwością jest JONOFOREZA. Można również stosować odpowiednie preparaty i środki pielęgnacyjne. Czasami niezbędny jest zabieg usunięcia zrogowaceń, które przyczyniają się do powstawania nadpotliwości.
Suchość skóry stóp
Objawiająca się łuszczeniem, pieczeniem, szorstkością i swędzeniem skóra wymaga odpowiedniego rozpoznania. Jeśli przyczyna suchości naskórka nie wynika z przyczyn zewnętrznych, podolog skieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Jeśli jednak przyczyna dolegliwości jest zewnętrzna podolog usunie warstwy rogowe naskórka. Dobre rezultaty uzyskuje się również dzięki masażom i nawilżaniu specjalistycznymi preparatami.pedicure-podologiczny-gabinet-podologiczny-jan-cyrulik
Odciski
Po rozpoznaniu z jakim odciskiem mamy do czynienia, zostaje on usunięty przy pomocy specjalistycznych narzędzi – dłuta bądź skalpela.
Brodawki (potocznie: „kurzajki”)Bardzo często mylona z odciskiem. Jest to zmiana wirusowa z tendencją do rozsiewania się po skórze pacjenta. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie i usunięcie brodawki w aseptycznych warunkach gabinetu podologicznego.
Grzybice skóry i paznokci
Grzybica paznokcia zbyt często mylona jest z niegroźną onycholizą, a pacjenci niepotrzebnie przyjmują lub wcierają leki przeciwgrzybicze. Podolog poprawnie rozpozna problem i odpowiednio opracuje zmieniony grzybiczo paznokieć jeśli to konieczne.
Rekonstrukcja paznokci
Znaczny ubytek płytki paznokciowej w wyniku urazu lub choroby grzybiczej paznokcia wymaga z przyczyn estetycznych i kosmetycznych uzupełnienia. W gabinecie używa się do tego specjalistycznego akrylu lub żelu o właściwościach bakterio- i grzybobójczych.
Deformacje palców i stóp
Przyczyn deformacji jest wiele i większość z nich powstaje już w dzieciństwie. Ważne są więc kontrole najmłodszych pacjentów. Dla osób borykających się z powszechnymi deformacjami stóp t.j. hallux valgus, ostroga piętowa, koślawość, szpotawość i wiele innych, istnieje zapobieganie przy pomocy specjalistycznych ortoz, tapingu podologicznego, gimnastyki stopy oraz odpowiednich wkładek do butów.

Gabinet Podologiczny adres

  • Adres: 56-400 Oleśnica, Kościelna 12
  • Telefon: 792707665
  • Faks: 792707665
  • Adres e-mail: [email protected]
  • Strona www:

Gabinet Podologiczny opinie

Dodawać oceny mogą tylko zalogowani użytkownicy.