19°C pochmurno z przejaśnieniami

Zawiąż kokardkę

Wokół coraz więcej choinek, świecidełek i mikołajów. Z każdej strony słychać „Let it snow” oraz „Jingle bells rock”. Sklepy prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić nas do zakupu upominków dla bliskich. Co jednak, gdy oferta nas nie zadowala albo fundusze nie pozwalają na skorzystanie z niej. Jest wiele alternatyw.


Kuchenne rewolucje

Kuchnia może stać się fabryką smacznych i uroczych prezentów. Pierniczki chyba każdemu kojarzą się ze świętami. Wystarczy trochę kreatywności by zamienić je w naprawdę uroczy prezent. Można samemu pokombinować ze wzorami i kolorami albo poszukać inspiracji. Portale społecznościowe pękają w szwach od zdjęć urzekających słodyczy. Miś trzymający orzeszek i uśmiechnięty renifer to tylko niektóre z nich.


Wyroby własne

Nie wszyscy lubią zabawy w kuchni. Ponad to zdarzają się bliscy na diecie. Co wtedy? Świetnie sprawdzi się ręcznie robiony bibelot. Sklepowe półki uginają się od okolicznościowych figurek, jednak wszystkie są do siebie podobne, typowe „made In China”. Dlatego warto pobawić się masą solną i farbkami. Wyjdzie taniej i oryginalniej. W dodatku obdarowany z pewnością poczuje się wyjątkowo. Nie bez powodu dzieci robią rodzicom laurki. To bardzo miły gest. Dlaczego więc nie spróbować w dorosłym życiu?


Robótki ręczne

W mroźne dni przydatne są czapki, rękawiczki, kominy itp. Jeżeli ktoś dysponuje umiejętnościami i dużą dozą cierpliwości, może wykonać dla bliskich niepowtarzalne „ocieplacze” niedostępne w żadnym sklepie. Zaawansowani mogą się pokusić nawet o wyprodukowanie swetra. To jednak najtrudniejsza do wykonania ze wszystkich propozycji (chociaż zdecydowanie zrobi największe wrażenie).


Opakowanie

Niby nie powinno oceniać się książki po okładce, ale większość z nas to robi. Ładne rzeczy cieszą oko. Dlatego ważne jest, jak zapakujemy nasz podarunek. Papier prezentowy nie jest drogi i warto w niego zainwestować. W razie braku doświadczenia w pakowaniu, można zerknąć na jakiś tutorial, który łatwo znaleźć w Internecie. Jeżeli się postaramy, uzyskamy efekt zgrabnej paczki, a nie niezidentyfikowanego obiektu budzącego politowanie. Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak zawiązać kokardkę i wręczyć prezent życząc WESOŁYCH ŚWIĄT!


Michalina Adamus

Zawiąż kokardkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się