21°C pochmurno z przejaśnieniami

Zapraszamy na mecze Spartan Cup

Piłka nożna, Zapraszamy mecze Spartan - zdjęcie, fotografia

W tym sezonie w ekstraklasie nastąpiła reforma rozgrywek

Już w ten poniedziałek rusza 14. edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Spartan Cup. W jesiennej odsłonie ligi zobaczymy 26 zespołów, które przez następne tygodnie będą walczyć w spotkaniach ligowych oraz w Pucharze Ligi.

W tym sezonie w ekstraklasie nastąpiła reforma rozgrywek – w najlepszej lidze zagra tylko 8 najmocniejszych zespołów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż, co na pewno uatrakcyjni rozgrywki, z jednej strony liga staje się bardziej wyrównana, z drugiej jedna porażka jeszcze nie przekreśla szans na mistrzostwo.

W tym sezonie mamy aż o 7 zespołów więcej niż wiosną, w związku z czym 1. liga musiała przybrać nową formę. W pierwszej fazie mamy 3 grupy po 6 zespołów, z których 3 zespoły awansują do grupy mistrzowskiej i 3 trafią do grupy spadkowej. W fazie drugiej mamy dwie wspomniane grupy po 9 drużyn, w mistrzowskiej będzie walka o awans do ekstraklasy, natomiast w spadkowej, walka o utrzymanie – w przyszłym sezonie zamierzamy stworzyć co najmniej 3 poziomy ligowe.

W poniedziałek o 18:40 zaczynamy rozgrywki na obu szczeblach, jako pierwsi zagrają pierwszoligowcy, powracający po pół roku przerwy, FC Albatros z nową drużyną naszej ligi – Orange Grove. FC Albatros w przeszłości należał do ścisłej czołówki naszej ligi i jesteśmy ciekawi jak się zaprezentują. Orange Grove na pewno będzie wyróżniającą się drużyną, nie wiemy jeszcze czy pod względem sportowym, ale na pewno ze względu na Izabelę Bałuk – jedyną zgłoszoną zawodniczkę. O 19:30 Mistrz ekstraklasy, Gumzamet Fidasz, sprawdzi formę mistrza 1. ligi – Primavery. 50 minut później mecz kolejnego beniaminka Wolves Wrocław zmierzy się z Politechniką, która w XIII edycji utrzymanie w ekstraklasie wywalczyła sobie w ostatniej kolejce. Na koniec dnia spotkanie, które również nie powinno zawieść kibiców, Breslauer SC 08 zagra z AC Polanką.

Superpuchar – środa 19:30
Już w najbliższą środę zmierzą się najlepsze drużyny ostatnich sezonów, czyli Gumzamet Fidasz (mistrz XIII edycji) oraz Mateco Huby (zdobywca Pucharu Ligi). Jest to nasze spartanowe El Clásico. Każdy kto śledzi nasze rozgrywki wie, że będzie to prawdziwa piłkarska wojna. Obie drużyny są świetnie poukładane w defensywie, a do tego dysponują ogromnym potencjałem w ataku. Zapraszamy!

Wszystkie mecze Spartan Cup rozgrywane są na boisku przy ul. Krajewskiego 2. Więcej informacji o lidze na www.spartancup.pl

Zapraszamy na mecze Spartan Cup komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się