16°C bezchmurnie

Wroclove design festival

Kiedy: 2016-05-18 , godzina: 09:00 | Gdzie: ALEJA BIELANY część meblowa centrum handlowego, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Wydarzenia, Wroclove design festival - zdjęcie, fotografia

3 edycja Wroclove Design Festiva już w maju

FOR SALE: DESIGN - hasło przyświecające 3 edycji Wroclove Design Festival stanie się pretekstem do zastanowienia nad znaczeniem designu we współczesnym świecie - świecie na sprzedaż. W miejsce prezentacji oraz dyskusji o przyczynach i skutkach konsumpcjonizmu przeobrazi się ALEJA BIELANY, która nie tylko udostępniła przestrzeń na wydarzenie, ale stała się też jego mecenasem.

Konsumpcja jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Konsumujemy - kupujemy, konsumujemy - jemy, konsumujemy – używamy, konsumujemy - mamy, posiadamy. Czy robimy to świadomie? Skoro DESIGN też jest na sprzedaż, to jakie jego cechy lub właściwości mogą zamienić nas w konsumentów świadomych? Gdzie, pomiędzy produktem masowym a dziełem sztuki, umieścić DESIGN?

6000 m2 powierzchni w ALEI BIELANY, największego w Polsce centrum handlowego z szeroką ofertą mebli i wyposażenia wnętrz, na 5 festiwalowych dni (18-22 maja 2016) zamieni się w miejsce prezentacji dobrego designu w ramach wystaw tematycznych, warsztatów, spotkań oraz dyskusji o używaniu i gromadzeniu dóbr materialnych. Przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na 7 stref tematycznych: KIDS, ARTS&CRAFTS, POSTMORTAL, FRESH, TECHNOLOGY, FOOD DESIGN, SPORT&RELAX, a każdą z nich wypełnią wystawy i przedmioty stworzone przez uznanych, a także zdolnych, poczatkujących projektantów.

Będzie można zobaczyć, m.in.: AUSTRIAN DESIGN EXPLOSION - prezentację 150-lat austriackiego designu, łączącą fascynację technologią, kreatywne podejście do materiałów i poetyckości. Ekspozycję Instytutu Designu Kielce MUST EAT, która zwraca uwagę na kwestie nieuzasadnionego kupowania i spożywania nadmiernej ilości jedzenia, przesadnego przywiązywania wagi do jego estetyki, a także na charakter wpływu mediów na to, co i w jaki sposób jemy. Pieniądze a Design - wystawa autorstwa czeskiej grupy twórczej OKOLO obrazująca relacje pieniędzy z kreatywną twórczością z różnych punktów widzenia.

PROCES – autorska wystawa Grynasz Studio & Wroclove Design wykorzysta różne polskie wdrożenia, aby na ich przykładzie zaprezentować poszczególne etapy procesu produkcji, czyli pracę projektanta z inwestorem, sposób rozwijania koncepcji oraz efekt końcowy - gotowy produkt.

KIDS DESIGN SPACE – wyjątkowa wystawa prezentująca 14 prototypów przedmiotów użytkowych zaprojektowanych przez dzieci i projektantów, a zarazem interaktywna przestrzeń edukacyjna, która udowodni, że design to nie taki straszny stwór, a nauka to dużo frajdy i zabawy.

Wśród gości znajdą się, m.in.:

Robert Majkut, jeden z najważniejszych europejskich designerów; Dr Anna Vonhausen, inicjatorka marki VANK nagrodzonej dwiema nagrodami IF Design Award 2016; Ingrid Sol Lecia, rzeźbiarka i artystka ze Szwajcarii. Jej prace zawsze wychodzą poza ustalone granice, lokują się między projektowaniem a sztuką współczesną. Pia Interlandi - australijska projektantka mody pośmiertnej, która w swoich pracach często wykorzystuje śmierć, jako koncepcję naukową i psychologiczną. Jej prace zobaczymy w strefie POSTMORTAL.

Informacje i program: www.wroclovedesign.pl, https://www.facebook.com/WrocloveDesignFestival Pamiętajcie! III edycja Wroclove Design Festival 18-22 maja 2016 ALEJA BIELANY część meblowa centrum handlowego, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND, GRUPAKREATYWNI.PL

Wroclove design festival komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się