-2°C lekkie zachmurzenie

Wrocław zazielenił się - biegaczami

Biegi na orientację Zielony Wrocław

 

21 kwietnia rozpoczął się kolejny cykl imprez biegu na orientację Zielony Wrocław. Pierwszy etap rozegrał się na Wyspach Tumskich.

 

 

Okolice wrocławskiego Ostrowa Tumskiego zapełniły się we wtorek miłośnikami biegania z mapą. Start i meta zlokalizowane były na Wyspie Piasek. Stąd biegacze rozpoczynali poszukiwanie specjalnych punktów porozostawianych na różnych obiekatch Wysp Tumskich. Profesjonaliści startowali na trasie A, pozostali, mniej zaawansowani, mieli do wyboru kategorię B, C lub D.

 

 

Dużą popularnością cieszyła się również trasa MIX, w której brały udział drużyny do pięciu osób, tym razem wystartowało 21 team'ów. A czym zaskoczyli organizatorzy? - Wyspy i mosty stworzyły swego rodzaju labirynt. Trzeba było się dobrze zastanowić, którą drogę wybrać, aby najszybciej trafić na kolejny punkt. - komentuje zawodniczka, wrocławskiego klubu WKS „Śląsk”, Iga Karbowiak. Łącznie w zawodach wystartowało 197 osób.

 

 

Zielony Wrocław to impreza skierowana przede wszystkim do amatorów: rodzin z dziećmi i ludzi lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Trasy dostosowane są do umiejętności uczestników, a w centrum zawodów zawsze tłumaczone są zasady biegu na orientację.

 

 

Sport ten, jest jedną z 33 dycyplin Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games, które odbędą się w 2017 roku we Wrocławiu. Natomiast rok wcześniej stolica Dolnego Śląska będzie gościła najlepszych biegaczy z całego świata na zawodach Pucharu Świata.

 

 

Wyniki:

 

A: 1. Dawid Stefański

B: 1. Maciej Kliniewski

C: 1. Kamil Lenartowicz

MIX: 1. Wady Fizyczne

 

Pełne wyniki, mapy i zdjęcia na stronie www.bno.pl  

 

Wrocław zazielenił się - biegaczami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się