21°C pochmurno z przejaśnieniami

Wroclavia -nowa galeria zamiast dworca PKS - ZDJĘCIA

Wydarzenia, Wroclavia galeria zamiast dworca ZDJĘCIA - zdjęcie, fotografia

Podziemny dworzec autobusowy i największy Multiplex w mieście

 

Już za dwa lata inwerstor Unibail - Rodamco ukończy budowę nowej galerri handlowej, która powstanie w miejscu dworca PKS. Oczywiście dworzec PKS również znajdzie tam swoje miejsce, tylko tym razem dwa poziomy niżej od poziomu jezdni. Bedzie to podziemny dworzec autobusowy.

 

 

Jej nazwa Wroclavia ma łaczyć dwa słowa: Wrocław oraz love. Wroclavia to nazwa, która łączy w sobie nowoczesnego ducha miasta z historyczną atmosferą. 

 

 

Na powierzchni 64 tyś. metrów kwadratowych, powstanie 200 sklepów oraz największe kino z 20 salami i pierwszy w mieście IMAX. Ulokowane zostanie także 7 tyś metrów biur i 2300 miejsc parkingowych. Zatrudnienie znajdzie tutaj 1500 osób. Łaczny koszt inwestycji to 220 mln Euro, czyli około 880 mln zł. Inwestor zakłada, że nowa galeria ściągnie 13 mln klientów rocznie.

 

 

Główne wejście do Wroclavii powstanie na rogu ulic Suchej i Borowskiej. Kolejne będą dookoła galerii. Pewna częśc sklepów, od ul. Suchej bedzie miała osobne wejście.

 

 

Kompleks „Wroclavia” będzie zintegrowany z nowoczesnym dworcem autobusowym o powierzchni 5000 m2. Nowy dworzec będzie przestronny, jasno oświetlony i łatwo dostępny zarówno z ulicy jak i kompleksu handlowo – biurowego.

 

 

"Na pokładzie" wśród najemców, najprawdopodobniej znajdą się znane marki, takie jak: Apple, Samsung, Nespresso, Michael Kors, Superdry, Hollister, Vans, Forever 21, Kusmi Tea, Unqlo, Kiko czy M·A·C Cosmetics. Obok kina i sali IMAX powstanie równiez fitnes club oraz częśc restauracyjna. Mają tam być typowe restauracje z menu, a nie fast foody.

 

 

Unibail-Rodamco chwali się także tym, że stawia na rozwiązania ekologiczne, m.in. niskie zużycie prądu i alternatywne, zielone źródła energii. Dlatego pojawią się tam przyjazne dla środowiska parkingi dla rowerów, zarówno na dachu jak i w podziemiach. Zbudowana zostanie także stacja ładowania samochodów elektrycznych. Inwestor chce postawić na dachu ule dla pszczół, a także zamontowanie na fasadach budki dla ptaków.  Pomysł ten został wykorzystany w innych galeriach.

 

 

Marek Borkowski z biura projektowego zapewnia, że układ komunikacyjny wokół dworca został zaprojektowany ze szczególną starannością tak, jak wnętrze i kształt galerii Wroclavia. Wjazd dla dostawców i zaopatrzenia znajdzie się od strony ul. Suchej, z kolei wyjazd od strony ul. Dyrekcyjnej. Klienci wjadą na parkingi – zarówno podziemne jak i na kondygnacjach naziemnych (w tym na dachu) od strony ulic Joannitów i Borowskiej.

 

 

Ulica Sucha ma zostać ulicą o umiarkowanym ruchu. Bedą się na niej poruszały jedynie autobusy i taksówki. Planowane jest także torowisko dla tramwajów. Nie będzie podziemnego przejścia na dworzec PKP, jak wcześniej informowano. Piesi bedą poruszać się miedzu kompleksami własnie ulicą Suchą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o inwestorze   Unibail-Rodamco jest czołową, notowaną na giełdzie, europejską spółką inwestycyjną oraz developerską. Głównym obszarem działalności biznesowej Unibail-Rodamco są duże centra handlowe usytuowane w głównych stolicach i ośrodkach europejskich, a poza tym biura oraz centra konferencyjne i wystawowe, dotychczas realizowane we Francji. Obecnie Unibail-Rodamco jest właścicielem 82 najlepszych obiektów handlowych w największych miastach europejskich.     Grupa skupia się na nieruchomościach komercyjnych wysokiej jakości, które odpowiadają zapotrzebowaniu klientów oraz aktualnym oczekiwaniom stawianym przez nowoczesną architekturę i zagospodarowanie urbanistyczne. Firma jest obecna w 12 krajach UE i dysponuje aktywami, których wartość na koniec 2014 roku wyniosła 34,6 miliardów euro. W Polsce do firmy Unibail-Rodamco należą m.in. warszawskie centra handlowe: Arkadia, Galeria Mokotów oraz Galeria Wileńska. Unibail-Rodamco jest również inwestorem w Złotych Tarasach.      

Wroclavia -nowa galeria zamiast dworca PKS - ZDJĘCIA komentarze opinie

  • gość 2015-09-24 14:28:27

    Myślałam, że już gorzej niż w Poznaniu być nie może... a jednak!

  • gość 2015-09-24 15:40:44

    Tylko w zacofanych mentalnie krajach buduje się takie molochy w samym centrum miasta. W cywilizacji coś takiego buduje się jedynie na peryferiach. Poza tym kolejna galeria handlowa jest tam potrzebna jak dziura w moście. Już bym wolał żeby został ten stary dworzec autobusowy, który tam był. Wystarczyło go jedynie odświeżyć, odremontować, trochę zmodernizować i mógł służyć dalej.

  • gość 2015-09-25 18:02:24

    żenada i do tego sponsorowane

Dodajesz jako: Zaloguj się