10°C mgła

Tydzień ruchu we Wrocławiu.

Kiedy: 2014-09-29 , godzina: 10:44 | Gdzie: Wrocław

Tydzień Ruchu

 

Zaczniemy tańcem. Już w tę niedzielę na Wyspie Słodowej wrocławianie wykonają taniec inaugurujący wydarzenie, które na tydzień zamieni Wrocław w miasto sportu. Tydzień Ruchu 2014 potrwa od 29 września do 5 października. Zrób krok do przodu w kierunku poprawy zdrowia i sprawdź bogatą ofertę kampanii, skierowanej do wszystkich - także do tych, którzy z aktywnością fizyczną nie mają do czynienia na codzień.

 

100 mln więcej aktywnych fizycznie Europejczyków w ciągu 8 lat? Taki cel postawiła sobie kampania MOVE WEEK, w ramach której w całej Europie odbywają się Tygodnie Ruchu. Inicjatywa ma przekonać mieszkańców, że uprawianie sportu i aktywny tryb życia nie musi być przymusem – w ciągu zaledwie siedmiu dni odbędzie się tak wiele wydarzeń w różnych miejscach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Propozycje skierowane są nie tylko do młodych mieszkańców miast, ale także seniorów, będą też zajęcia dla przyszłych mam.

 

Zgodnie z oficjalnymi statystykami, święto aktywności fizycznej we Wrocławiu przedstawia się bogato. Na samym placu Nowy Targ i Wyspie Piaskowej odbędą się osiemdziesiąt trzy godzin zajęć sportowych. Do tego dochodzi siedem fitness klubów, cztery szkoły tańca i piętnaście pozostałych instytucji sportowych. W wydarzeniu wezmą też udział trzy kampusy uczelni objętych Sportowymi Otrzęsinami Wrocławia, a także szkoły, dla których organizator przewidział konkursy.

 

W ramach Tygodnia Ruchu odbędą się różnego rodzaju zajęcia, począwszy od zumby i jogi, poprzez capoeirę i drums alive, kończąc na otwartym treningu nordic walking czy ćwiczeniach na zdrowy kręgosłup. Treningi od rana do wieczora przeprowadzą profesjonalni instruktorzy. Każdy będzie mógł za darmo pograć w squasha albo rozegrać paintballową bitwę.

 

Organizatorem jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wiele wydarzeń jest otwartych, ale na niektórych obowiązuje limit miejsc, trwają właśnie zapisy. Szczegółowy harmonogram z podziałem na dni znajduje się na stronie http://cirs.wroclaw.pl/tydzienruchu .

 

autor: Katarzyna Spychaj

Tydzień ruchu we Wrocławiu. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się