9°C mgła

Sportowy weekend a korfball w roli głównej

Kiedy: 2015-04-19 , godzina: 12:30 | Gdzie: Hala Uwr, ul. Przesmyckiego 10, Wrocław

We Wrocławiu może się wszystko rozstrzygnąć

 

Polska Liga Korfballu wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend 25-26 kwietnia 2015r. we Wrocławiu rozegrane zostaną mecze obu dolnośląskich drużyn. AZS Balluff Wrocław podejmie AZS Politechnikę Poznań , a beniaminek PLKorf AZS Wrocław zmierzy się z liderem ligi UKK WUM Warszawa.

 

Korfballowy weekend może okazać się przełomowy w walce o medale Polskiej Ligi Korfballu. Obecny wicemistrz Polski AZS Balluff Wrocław rozegra arcyważny dwumecz przeciwko drużynie AZS Politechnika Poznań. Obie drużyny w tym sezonie walczą o miejsca drugie i trzecie na podium zajmując obecnie trzecią i czwartą lokatę w lidze. Wynik zdaje się być ciężki do przewidzenia ze względu na remis w dwumeczu rozgrywanym w Poznaniu. Gospodarze korzystając ze wsparcia swoich kibiców będą mieć bardziej komfortową sytuację, by w tym dwumeczu rozstrzygnąć, która drużyna jest lepsza.

 

 

Z kolei druga drużyna AZS Wrocław rozegra dwumecz z liderem Polskiej Ligi Korfballu UKK WUM Warszawa. Wrocławski beniaminek zbiera w tym sezonie cenne lekcje korfballu i z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Drużyna składająca się głównie ze studentów będzie chciała sprawić niespodziankę stołecznej drużynie i zdobyć swoje pierwsze punkty w sezonie. W wypadku, kiedy przyjezdni pokonają wrocławian, zapewnią sobie na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek tytuł mistrza Polski. Niedzielny mecz będzie ostatnim spotkaniem w tym sezonie wrocławskiego beniaminka na własnym parkiecie. Warto przyjść i sprawdzić progres umiejętności tej młodej zdolnej drużyny.

 

W drodze na World Games

 

Sezon 2014/15 jest dla Wrocławian wyjątkowy pod kilkoma względami. Przed rozpoczęciem sezonu trener Tomasz Herman postanowił stworzyć drugą drużynę, która składa się głównie ze studentów. W ten sposób szeroka kadra wrocławskich zawodników ma w tym sezonie okazję pojawiać się regularnie na parkiecie zdobywając cenne doświadczenie. Inwestycja przyniesie plony w przyszłości, kiedy to amatorzy korfballu poznają od podszewki korfballowy klimat z boiska.

 

Z drugiej strony pierwszą drużynę AZS Balluff Wrocław dotknęła seria kontuzji. W porównaniu z zeszłym sezonem drużynie brakuje połowy podstawowych zawodników. Do kontuzjowanego Sebastiana Guziny dołączyła Małgorzata Boś, Sylwia Pyclik i Patryk Saturski, którzy swoją absencją dają pole do popisu ławce rezerwowych. Problemy kadrowe nie wpływają negatywnie na nastroje w zespole. Trener Tomasz Herman, wiecznie optymistyczny człowiek, powiedział: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni!”. W uwadze na te słowa będziemy się przyglądać rozwojowi korfballu we Wrocławiu, który radzi sobie wyśmienicie w tej kwestii.

 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach to właśnie Wrocław będzie korfballową stolicą Polski. Już za dwa lata w naszym mieście odbędą się Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 na których korfball będzie jedną z dyscyplin. Ciekawe ilu wrocławskich wychowanków zobaczymy na tym turnieju...

 

 

Terminarz meczów na korfballowy weekend:

 

Sobota:

  • AZS Balluff Wrocław- AZS Politechnika Poznań – godz. 16:30

  • AZS Wrocław- UKK WUM Warszawa – godz. 18:30

 

Niedziela:

  • AZS Wrocław- UKK WUM Warszawa- godz. 10:30

  • AZS Balluff Wrocław- AZS Politechnika Poznań- godz. 12:30

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na halę sportową ul. Przesmyckiego 10. Wstęp wolny. 

fot. szwajkowski.info

 

Sportowy weekend a korfball w roli głównej komentarze opinie

  • gość 2015-04-23 07:38:35

    w Holandii wszystkie dziaciaki w to grają przy czym świetnie się bawią :)

Dodajesz jako: Zaloguj się