19°C bezchmurnie

Słuchowisko Dybuk

Kiedy: 2015-10-10 , godzina: 19:00 | Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21

Kultura, Słuchowisko Dybuk - zdjęcie, fotografia

DYBUK Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego - dla dorosłych

 

Historia Dybuka jest historią grzechu. Gdzie nieświadomość jest jednym z aktorów sprawczych. Gdzie ofiara jest współwinna a sprawca staje się potępieńcem własnej małości. Gdzie grzech i zbrodnia wybrzmiewają tym mocniej im mocniej bestia nie jest świadoma faktu, ze sama staje się demiurgiem, w opowieści, która przestała istnieć lata przed jej narodzeniem.

 

W historii Dybuka bohaterowie konstruują obrazoburczy wizerunek zła nie totalitarnego a demokratycznego, gdzie każdy jest jego uczestnikiem. Gdzie człowiek bez względu na swoje intencje musi zanurzyć się w Delikcie tak obrazoburczym na ile pozwalają wszystkie grzechy religii i człowieka. Jest to historia bez rozliczenia, bez katharsis. Jest to historia która nie demaskuję, nie piętnuje, i nie biczuje zła.

 

Jest to historia najciemniejszych części człowieczeństwa, w której nie chcemy się zanurzyć. Którą ukrywamy przed sobą samym. I choćby z tego powodu warto ją poznać. By nie pozwolić by Dybuk przejął nad nami kontrole. Bo gdy On zaczyna przejmować kontrole nad człowiekiem, przestaje być ważne kim jesteś. Skąd pochodzisz, w jakiego Boga wierzysz, ważnym staje się On i jego wypatrzony świat. A w nim giną ludzie.

 

Scenariusz: Michał Występek

Reżyseria: Kamil Dawid Gałuszka, Michał Występek, Karol Skrzypiec

Muzyka: Karol Skrzypiec.

 

 

 

Słuchowisko Dybuk komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się