19°C słabe opady deszczu

Śląsk pokonał Anwil na zakończenie roku

Na zakończenie ligowych rozgrywek w tym roku koszykarze Śląska pokonali w 13. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek 91:72.

Wrocławianie zdominowali spotkanie już od samego początku. Po kilku minutach gry, na tablicy widniał wynik 11:2 dla gospodarzy. Podopieczni Emila Rajkovicia grali efektownie i efektywnie co zaowocowało aż 15-punktowym prowadzeniem po pierwszej kwarcie.

Druga część meczu była bardziej wyrównana. Goście co jakiś czas redukowali straty, zbliżając się na kilka punktów, lecz rewelacyjnie w barwach Śląska spisywał się Jakub Dłoniak, który w pewnym momencie zaliczył nawet samodzielny serial punktowy 8:0 i na przerwę gospodarze schodzili ze znakomitym wynikiem 48:33.

O ile trzecia kwarta upłynęła pod znakiem niezaprzeczalnej dominacji wrocławian, o tyle zawodnicy z Włocławka w ostatniej części gry ostro wzięli się do odrabiania strat. Czwartą kwartę goście rozpoczęli w wymarzony sposób - od serialu punktowego 15:1. Przewaga wrocławian stopniała do sześciu punktów, w porę jednak sytuację opanowali Aleksandar Mladenović i Roderick Trice. Dzięki ich trafieniom Śląsk ostatecznie wygrał bardzo pewnie - 91:72.

Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 91:72 (28:13, 20:20, 25:20, 18:19)

Śląsk: Dłoniak 24, Mladenovic 14, Trice 12, Kinnard 9, Ikovlev 9, Cesnauskis 8, Skibniewski 6, Tomaszek 6, Gabiński 3, Burnatowski 0, Hyży 0

Anwil: Simon 30, Hajric 10, Wysocki 9, Crosariol 8, Vaughn 6, Eitutavicius 5, Raczyński 4, Witliński 0, Surmacz 0