20°C lekkie zachmurzenie

Przystanek nocny na dworcu PKS przeniesiony - MAPA

Kiedy: 2015-01-31 , godzina: 00:00 | Gdzie: Wrocław, Dworzec PKS

Autobusy nocne zmieniają miejsce węzła przesiadkowego

 

Najbliższe plany przebudowy dworca PKS niosą ze sobą pewne utrudnienia dla pasażerów MPK. W związku z trwającymi pracami budowania dworca tymczasowego, który zlokalizowany będzie na ul. Suchej, tuż przy stacji Statoil, zostanie przeniesiony węzeł przesiadkowy dla autobusów nocnych na ulicę Petrusewicza.

 

Prace nad ukończeniem tymczasowego dworca PKS, który znajdować się będzie między ulicą Joannitów, a stacją paliw Statoil, są mocno zaawansowane, a planowany termin ich ukończenia przewidywany jest na luty. Nie oznacza to jednak, że w tym miesiącu nastąpi przeniesienie dworca... Infrastruktura, pod którą przez dwa lata będzie funkcjonował dworzec PKS, to także oprogramowanie, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Prace nad montażem planowanych systemów potrwają do kwietnia, kiedy dworzec będzie gotowy przyjąć pasażerów i autobusy.

 

Obecny dworzec PKS zostanie całkowicie wyburzony, a w jego miejsce powstanie galeria handlowa z podziemnymi peronami dworca. Inwestorem nowego dworca jest spółka Wood sp.z o.o. która odkupiła od spółki Polbus stary obiekt za 100mln zł. Jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców i dla samego Wrocławia, gdyż obecny dworzec od wielu lat przymierzany był do remontu, ze względu na swój stan, wiek i małą atrakcyjność.

 

Nowy węzeł przesiadkowy na ul. Petrusewicza zacznie funkcjonować od 31.stycznia. Rozkład jazdy autobusów zostanie nieco zmieniony, ale w dalszym ciągu będą one się zatrzymywać obok dworca PKS. Nowy węzeł znajdować się będzie przy Aquaparku, pomiędzy ulicami Borowską i Ślężną.

 

Przystanek nocny na dworcu PKS przeniesiony - MAPA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się