16°C bezchmurnie

Profesor Miodek, Wiedźmin i złoty pociąg na PWr

Kiedy: 2016-03-16 , godzina: 12:30 | Gdzie: budynek D-20 przy ul. Janiszewskiego.

Wydarzenia, Profesor Miodek Wiedźmin złoty pociąg - zdjęcie, fotografia

Nowości wydawnicze oraz spotkania z autorami

Prezentacja nowości wydawniczych, spotkania z autorami oraz dyskusje o popkulturze to tylko część atrakcji XXII Wrocławskich Targów Dobrej Książki, które w środę, 16 marca, rozpoczną się na Politechnice Wrocławskiej. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 12.30 w budynku D-20 przy ul. Janiszewskiego.

Na targach swoje najnowsze książki zaprezentują uczelniane oficyny z całej Polski oraz wydawnictwa publikujące albumy, słowniki, poradniki i beletrystykę. Zaplanowano spotkania m.in. z prof. Janem Miodkiem, Joanną Lamparską, autorką książki „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” i Robertem Sulikiem, współautorem książki „Lista Grundmanna. Tajemnice skarbów Dolnego Śląska”.

Tradycyjnie już podczas targów rozstrzygnięte zostaną konkursy: na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej, na najlepszą książkę popularyzującą naukę wśród młodzieży oraz dla autorów książek popularyzujących naukę wśród młodzieży. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas otwarcia imprezy.

W tym roku nie zabraknie także ciekawych dyskusji. W trakcie spotkań ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster poruszone zostaną m.in. kwestie fenomenu wydawnictwa komiksowego Marvel i „Wiedźmina”. Okazją do dyskusji na temat popularności postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego będzie publikacja drugiego tomu tekstów naukowych o Geralcie z Rivii – „Wiedźmin – polski fenomen popkultury”, który swoją premierę będzie miał na targach.

Pierwszego dnia targów stoiska będzie można zwiedzać do godz. 17.00, w czwartek w godz. od 9.00 do 17.00, a w piątek od 9.00 do 16.00.

Targi są organizowane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej we współpracy z Forum Akademickim i ze Stowarzyszeniem Wydawców Szkół Wyższych.

Więcej informacji na stronie http://www.oficyna.pwr.edu.pl/downloads/XXII-WTKN_2016_program.pdf

Profesor Miodek, Wiedźmin i złoty pociąg na PWr komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się