15°C bezchmurnie

Patriotycznie i bez patosu

Kiedy: 2015-11-18 , godzina: 17:00 | Gdzie: Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Wystawy, Patriotycznie patosu - zdjęcie, fotografia

Wystawa w Centrum Kultury ZAMEK

 

Wystawa odzieży patriotycznej oraz rodzinne, międzypokoleniowe śpiewanie ważnych w historii Polski pieśni to propozycje leśnickiego Centrum Kultury "Zamek" na uczczenie listopadowej rocznicy odzyskania niepodległości. Od 2 listopada w Centrum będzie można oglądać wystawę "Symbole Polskości - Nowoczesny Patriotyzm", na której zobaczymy przede wszystkim różne rodzaje koszulek z patriotycznymi nadrukami, zyskującymi coraz większą popularność wśród młodego pokolenia oraz plakaty z grafikami patriotycznymi. Natomiast  dziś organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnego śpiewania polskich pieśni z zamkowym chórem Ballada.  

 

 

"Symbole Polskości - Nowoczesny Patriotyzm" to wystawa, która przede wszystkim pozwala spojrzeć na najważniejsze symbole ojczyzny bardziej współcześnie, bez zbędnego patosu, jako element codziennego życia. Na wystawie odzieży patriotycznej przygotowanej we współpracy z wrocławską firmą Surge Polonia, znajdują się grafiki, odnoszące do symboli z którymi identyfikowali się Polacy na przestrzeni wieków. Nawet tak zasadniczy symbol dla polskiej państwowości jak biały orzeł, zmieniał się w czasie różnych zawirowań historycznych, na co wpływ miały zarówno kolejne dynastie rządzące Rzeczpospolitą, jak i zmieniający się ustrój naszej ojczyzny.

 

 

Podobnie różne jednostki wojskowe odnosiły się do barw narodowych w sposób często bardzo kreatywny, tworząc swoją symbolikę i sięgając przy tym również po niestandardowe motywy. Przekrój tych symboli ujętych w nowoczesnej, i co najważniejsze, użytkowej formie będzie można oglądać przez cały listopad w przestrzeniach wystawienniczych na pierwszym piętrze w Centrum Kultury „Zamek”.

 

 

18 listopada organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy lubią wyrażać swoje uczucia przez muzykę, na wspólne, międzypokoleniowe śpiewanie ważnych utworów polskiej historii. Pieśni patriotyczne łączyły Polaków zarówno w chwilach wzniosłych, radosnych, jak i smutnych oraz trudnych. Zawsze jednak były obecne pod strzechami, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zamkowa propozycja na rodzinne śpiewanie jest nawiązaniem do tej tradycji. Uciekając od sztywnych ram tradycyjnego koncertu, organizatorzy zapraszają do śpiewania z członkami zamkowego chóru "Ballada" razem we wspólnym kręgu.  

 

 

Patriotycznie i bez patosu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy, Wrocław - więcej informacji