-2°C lekkie zachmurzenie

Otwarto zapisy na wrocławskie maratony

Można się już zgłaszać do przyszłorocznego 3. Nocnego Wrocław Półmaratonu i Wrocław Maratonu.

Zapisy ruszyły w piątek. By wziąć udział w obu wydarzeniach wystarczy zapisać się na stronach wroclawmaraton.pl i pol.wroclawmaraton.pl.

W ubiegłych latach start i meta obu biegów miały miejsce na Stadionie Olimpijskim. W nadchodzącym roku obiekt będzie jednak remontowany z uwagi na World Games 2017.
W związku z jego przebudową biegaczy czekają niewielkie zmiany na trasie, starcie i mecie.
Punkt startowy i meta w dalszym ciągu będą zlokalizowane na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Remontowana będzie wtedy bowiem tylko pergola i płyta stadionu. Dlatego start przesunięty zostanie nieco w stronę głównego wjazdu na stadion, a metę przeniesiemy na kampus AWF pod budynek basenu. Ale parking, biuro zawodów i miasteczko dla biegaczy wciąż będą się znajdowały na Stadionie Olimpijskim - wyjaśnia dyrektor sportowy maratonu Wojciech Gęstwa.

By urozmaicić tegoroczny maraton, postanowiono zapewnić nagrody w kategoriach: najszybszy Polak i najszybsza Polka. Organizatorzy liczą, że ściągnie to do stolicy Dolnego Śląska najlepszych biegaczy z całego kraju.

3. Nocny Wrocław Półmaraton ma odbyć się 20 czerwca 2015 roku. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę nieco ponad 21 km. Natomiast 33. Wrocław Maraton będzie miał miejsce 13 września 2015 roku.


Foto: wikimedia.org

Otwarto zapisy na wrocławskie maratony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się