20°C lekkie zachmurzenie

Otchłań - Uniwersum Metro 2033 - jej akcja rozgrywa się we Wrocławiu

Kiedy: 2015-08-26 , godzina: 18:00 | Gdzie: Empik w Renomie

Kultura, Otchłań Uniwersum Metro akcja rozgrywa Wrocławiu - zdjęcie, fotografia

Empik zaprasza na spotkanie z Robertem Szmidtem

 

Już dziś, gościem salonu Empik we wrocławskiej Renomie będzie Robert J. Szmidt. Autor powieści science fiction będzie promował w dniu premiery nowy tom serii Uniwersum metro 2033 – „Otchłań”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.  

 

 

„Otchłań. Uniwersum Metro 2033” to kolejna, po „Szczurach Wrocławia”, książka Roberta J. Smidta, której akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Po wojnie nuklearnej z niemal 700 tysięcy wrocławian pozostała zaledwie garstka. Żyją w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności. Mimo upływu lat, jego część naziemna wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia…  

 

 

Robert J. Szmidt to pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca. Z wykształcenia jest marynarzem. Na początku lat 80-tych był związany z polskim fandomem fantastycznym. W swojej karierze zawodowej tłumaczył z angielskiego dla czasopisma „Nowa Fantastyka”, był przedstawicielem wydawnictwa Amber oraz prowadził jedną z pierwszych legalnych wypożyczalni wideo na Śląsku. Do pisania powrócił w 2000 roku jako założyciel i redaktor naczelny pisma „Science Fiction”. Podczas spotkania autor opowie o procesie kreowania uniwersum fantasy oraz swoich literackich inspiracjach.  

 

 

Otchłań - Uniwersum Metro 2033 - jej akcja rozgrywa się we Wrocławiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się