20°C lekkie zachmurzenie

Nowe pociągi na dolnośląskich torach

Inwestycji kolejowych ciąg dalszy

 

Pięć nowych zespołów trakcyjnych Impuls 31 WE obslugiwać będzie trasę Wrocław- Rawicz.


Koleje Dolnośląskie wraz z Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali w Warszawie umowę na dofinansowanie nowych pojazdów szynowych.

 

Pociągi tego modelu już uczęszczają na dolnośląskich torach. Nowe pojazdy będą jednak lepiej wyposażone, na wyższym standardzie wykończenia wnętrza. Model, który ukazał się ponad dwa lata temu na Dolnym Śląsku rozwija prędkość 160 km/h na wybranych odcinkach trasy. W przypadku nowego taboru sytuacja będzie taka sama, prędkość zostanie utrzymana, a niewykluczone, że w przyszłości ulegnie zwiększeniu.

 

Impuls 31 WE, to nowoczesny pojazd torowy. Jeden taki pociąg, to koszt 19 milionów zł brutto. Inwestycja jest częściowo współfinansowana ze środków UE ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt realizacji projektu 5 pociągów Impuls 31 WE, to łącznie 96 114 660, 00 zł. z czego nieco ponad 43 mln zł, to środki unijne.

 

Koleje Dolnośląskie wzbogacą się w pięć pojazdów czteroczłonowych już w tym roku. Jeden pojazd pomieści nawet 500 osób. Pociągi będą kursować na trasie Wrocław- Rawicz. Jest to kolejna duża inwestycja kolejowa w naszym regionie. O pozostałych inwestycjach pisaliśmy w tym artykule.

Nowe pociągi na dolnośląskich torach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się