21°C pochmurno z przejaśnieniami

Najstarsza didżejka Polski

Kiedy: 2016-01-22 , godzina: 18:00 | Gdzie: Empik Renoma Wrocław, ul. Świdnicka 40

Rozrywka, Najstarsza didżejka Polski - zdjęcie, fotografia

Spotkanie z DJ Wiką, Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem

„To jest potęga” – mówi o niej Sylwia Chutnik. Wirginia Szmyt, najstarsza didżejka w Polsce, w szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o swoich trudnych życiowych wyborach. „DJ Wika. Jest moc!” (wyd. Burda Książki) to książka, która wzrusza i daje prawdziwego kopa do życia wszystkim pokoleniom. Spotkanie z autorami i ich bohaterką odbędzie się 22 stycznia we wrocławskim salonie Empik Renoma.

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Teraz DJ Wika inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce.

Efektem rozmowy, którą przeprowadzili Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk jest zaskakująca biografia niezwykłej kobiety i artystki. Wirginia Szmyt ma 77 lat i w pamięci fascynujące historie, którymi dzieli się z czytelnikami. Opowiada o wielkiej miłości, którą dane jej było przeżyć, o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym, oraz o tym, jak pięknie się starzeć, nie oglądając się za siebie.

DJ Wika czyli Wirginia Szmyt – ma 77 lat i od kilku lat prowadzi ponadpokoleniowe imprezy klubowe, nie tylko najstarsza, ale też jedna z najpopularniejszych didżejek w Polsce, animatorka kultury. Jakub Jabłonka – gitarzysta, kompozytor, członek zespołu EL Voltage.

Paweł Łęczuk – publicysta, poeta, prozaik i animator kultury. Wieloletni redaktor „Notatnika Satyrycznego”.

22 stycznia, godz. 18:00

Empik Renoma Wrocław, ul. Świdnicka 40  

Najstarsza didżejka Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się