19°C słabe opady deszczu

Na kłopoty teatr

Idealna rozrywka na zimę? Teatr! Ciepło, przyjemnie i zabawnie.


Jeżeli temperatura za oknem nie nastraja Cię pozytywnie do spacerów, kino odwiedziłeś ostatnio wielokrotnie i nie masz siły na kolejną całonocną imprezę, może warto przyjrzeć się ofercie wrocławskich teatrów.


Na poprawę humoru najlepsze są komedie. Tych nie brakuje w grudniowym repertuarze. Gdzie w tym miesiącu będzie można się pośmiać?1.      Wrocławski Teatr Lalek; „Ferdydurke” w reż. Radosława Kasiukiewicza

Teatr lalek kojarzy się głównie z przedstawieniami dla dzieci. Jednak dorośli też mogą znaleźć tam coś dla siebie. Spektakl lalkowy oparty na klasyce literatury może okazać się ciekawym doświadczeniem. Tym bardziej, że „Ferdydurke” jest naprawdę zabawną, zawsze aktualną groteską, którą użycie rekwizytu może jeszcze bardziej uwypuklić.  Spektakl dla wszystkich twórców i niewolników form.


2.      Teatr Polski; „Okno na parlament” w  reż. Wojciecha Pokory

Polityka to zawsze aktualny temat rozmów, a jeszcze częściej kłótni. Spierają się ci, którzy ją uprawiają, obserwatorzy, a także zupełni ignoranci. Gdy wypłynie jakaś afera to zabawom  w  tworzenie komisji i teorii spiskowych nie ma końca. Frakcje się spierają, a elektoraty kibicują. Jeżeli zostanie to dodatkowo okraszone jakimś skandalem seksualnym, to zabawa jest przednia. Przednia powinna być więc również zabawa na spektaklu „Okno na parlament”.


3.      Teatr Capitol; „Nine” w reż. Agnieszki Olsten

Chyba niewiele jest osób, które choć raz w życiu nie oglądały filmu przyrodniczego (nie mylić z produkcjami xxx). Co by się jednak stało, gdyby role się odwróciły i bohaterami filmu byliby ludzie, a przed telewizorem zasiadłyby chomik, tapir i sarna. Jak zwierzęta komentowałyby nasze poczynania? Czy byłyby równie złośliwe co Król Julian? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Teatrze Capitol.


4.      Wrocławski Teatr Komedia; „Trzy razy łóżko” w reż. Piotra Dąbrowskiego

Łóżko to najważniejszy mebel w domu? Być może. Na pewno jest ono głównym elementem scenografii przedstawienia w Teatrze Komedia. Wokół niego rozgrywają się małżeńskie perypetie pokazane pół żartem pół serio. Przedstawienie idealne dla zaobrączkowanych. Do nich jego humor powinien trafić najlepiej.


Nie pozostaje nic innego, jak odłożyć swój kubek z gorącą czekoladą, ubrać się elegancko i wybrać na jakiś spektakl. Nie od dziś wiadomo, że śmiech do zdrowie.


Michalina Adamus


Źródło obrazka: icity.pl

 

Na kłopoty teatr komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się