17°C pochmurno z przejaśnieniami

MPK Wrocław sprzedaje autobusy. Pod młotek pójdą wysłużone Jelcze.

Ceny zaczynają się już od 3000 zł. Oferty ważne tylko do 8. stycznia

 

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pozbywa się starego wysłużonego sprzętu. Po wyprzedaży sentymentalnych Ikarusów przyszedł czas na polskie autobusy firmy Jelcz. Na licytację trafi łącznie 10 szt. pojazdów, dziewięć z nich to model M121M oraz jeden M121MB.

 

W licytacji wziąć udział mogą wyłącznie firmy. Wniosek należy złożyć w formie pisemnej do MPK Wrocław do dnia 8. stycznia.

 

 

 

Autobusy w większości są sprawne i „na chodzie”, jednakże niektóre z nich są bez silników lub skrzyni biegów. Wysłużone modele pochodzą z 1996r. i przejechane na licznikach mają ponad milion kilometrów. Serwisanci MPK zapewniają jednak, że ten sprzęt jest bardzo wytrzymały i przejedzie jeszcze niejedną zimę.

 

18 lat- tyle czasu Jelcze jeździły po Wrocławiu. Na wrocławskich ulicach wkroczyły w pełnoletność i nadszedł czas, by opuściły stolicę Dolnego Śląska. Był to następca Ikarusa, który oferował częściowo plastykowe siedzenia z welurem na środku. Jelcze były chwalone za swoją solidność, oryginalną panoramiczną przednią szybę oraz dostosowanie dla niepełnosprawnych z wysuwanym podjazdem.  Wielką zaletą ich były przesuwane szyby, które w gorące letnie dni dawały ulgę pasażerom w postaci przyjemnego przeciągu. Niestety w nowszych Volvo czy Mercedesach o tym elemencie zapomnieli, o działającej klimatyzacji również, a każdy pasażer MPK wie, jakie to uciążliwe wracając o 16 z pracy w upalne czerwcowe popołudnie bez przyjemnego przeciągu z autobusowych okien. Wrocławski autobus Jelcz, to kolejny sentyment, który będziemy wspominać już tylko ze zdjęć.

 

 

 

Foto: wikipedia.org

MPK Wrocław sprzedaje autobusy. Pod młotek pójdą wysłużone Jelcze. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się