20°C lekkie zachmurzenie

Mistrz Polski zagra we Wrocławiu z beniaminkiem

Kiedy: 2015-01-10 , godzina: 16:30 | Gdzie: Wrocław, hala UWr, ul. Przesmyckiego 10

AZS Wrocław - Megasports Warszawa

Przed nami druga kolejka Polskiej Ligi Korfballu, w której zmierzy się debiutujący na najwyższym szczeblu rozgrywek AZS Wrocław z obecnym mistrzem Polski Megasports Warszawa.

 

Będzie to pierwsze w historii spotkanie obu ekip. Naprzeciw siebie wystąpią młodzi, żądni gry, niedoświadczeni zawodnicy z Wrocławia przeciwko doświadczonej, utytułowanej drużynie ze stolicy, której skład zasilają w większości byli reprezentanci Polski. Co ciekawe obie drużyny w inauguracyjnej kolejce zaliczyły porażki. O ile brak zwycięstwa w derbach Dolnego Śląska nie zaskoczył, o tyle derby Warszawy, w której lepszy dwukrotnie okazał się „drugoroczniak” PLKorf AZS WUM Warszawa był zaskoczeniem.

 

Drużynę Megasports Warszawa w letnim oknie transferowym opuścił najlepszy zawodnik, król strzelców PLKorf oraz Mistrzostw Europy 2014 Krzysztof Rubinkowski, który zasilił szeregi stołecznych „Medyków”. Oznacza to spore osłabienie mistrza Polski, więc oczekiwania kibiców w weekendowym spotkaniu będą z pewnością wysokie.

 

Rosnąca forma podopiecznych Tomasza Hermana i Sebastiana Guziny napawa optymizmem i nadzieją przed każdym kolejnym meczem. Brak barier i nieograniczona rządza zwycięstwa, na którą AZS Wrocław nadal czeka sprawia, że zawodnicy na boisku zostawiają hektolitry potu i dają z siebie 120% możliwości. Wrocławscy korfballiści z meczu na mecz zdobywają cenne doświadczenie, co udowodnili w ostatnim turnieju sylwestrowym, rzucając ogranym Holendrom i Niemcom kilka ładnych koszy po efektownych akcjach całego zespołu.

 


Pierwsze mecze w nowym roku zostaną rozegrane kolejno:

 

  • 10 stycznia (sobota) o godzinie 16:30

  • 11 stycznia (niedziela) o godzinie 12:00

 

 

Wszystkich kibiców korfballu oraz sportów zespołowych serdecznie zapraszamy na halę ul. Przesmyckiego 10. Korfball to jedna z dyscyplin World Games 2017, więc warto zobaczyć zawodników w akcji!
 


Wstęp wolny

Mistrz Polski zagra we Wrocławiu z beniaminkiem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się