15°C bezchmurnie

Metro we Wrocławiu

Kiedy: 2015-01-25 , godzina: 16:00 | Gdzie: Hala Stulecia

Nowy środek transportu we Wrocławiu? Nie tym razem. Czeka nas za to spore wydarzenie kulturalne w Hali Stulecia. Musical Metro zostanie wystawiony we Wrocławiu.

 

Musical Metro można z pewnością nazwać klasykiem. Nie ma chyba w Polsce osoby, która by o nim nie słyszała. Produkcja miała swoją premierę na Broadwayu, była nominowana do nagrody Tony. Użyto w niej po raz pierwszy (w Polsce) laserów i ultrafioletu. Osiągnęła ogromny sukces. Twórcą tego hitu był Janusz Józefowicz. Wyreżyserował pierwszy prywatny spektakl po upadku komunizmu.

 

Spektakl Metro opowiada o grupie młodych ludzi, którzy wystawiają przedstawienie w podziemiach metra. Są pełni ideałów, marzeń i ambicji. Jest to także historia romantycznej miłości Anki i Jana.  Sprawy zawsze aktualne i przyciągające. Temat wielu popularnych filmów i przeżycia niejednego z nas. Do tego popis umiejętności wokalnych i tanecznych.

 

O sukcesie musicalu z pewnością zdecydowała doskonała obsada. Dzięki niemu sławę zdobyli Edyta Górniak, Katarzyna Groniec i Robert Janowski. Ich wykonania piosenek przez wielu wspominane są z niesłabnącym podziwem. Dzisiaj przedstawienie tworzą już zupełnie inne osoby, co jest powodem narzekań fanów oryginalnej wersji. Czy słusznie? To już kwestia gustu. Kto widział oryginał, może wybrać się na współczesną wersję i porównać, a niebawem będzie do tego okazja.

 

25 stycznia Wrocławianie będą mogli zobaczyć musical Metro w Hali Stulecia. Każdy, kto oczekuje rozrywki na wysokim poziomie, chce zobaczyć znane twarze czy szuka dobrego sposobu na spędzenie wieczoru, może się wybrać. Informacje na temat spektaklu i możliwości kupna biletów dostępne są na stronie http://musical-metro.pl/.

 

Michalina Adamus

Metro we Wrocławiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się