21°C pochmurno z przejaśnieniami

Królowa polskich szos powraca - wizualizacja

Motoryzacja, Królowa polskich powraca wizualizacja - zdjęcie, fotografia

Zobacz sportowe wcielenie nowej wersji Syreny

 

Syrena nazwana kiedyś "królową polskich szos" w pewnym stopniu zmotoryzowała Polskę. Miała swoje wady, ale wszyscy ja lubili. Od kilku lat trwają oficjalne prace nad przywróceniem Syreny w nowej wersji. Poznaliśmy już projekt Syreny "Meluzyny", niedawno pojawił się kolejny model - "Ligea". Czy Syrena powróci na polskie drogi? Oto wizualizacja modelu Ligea.  

 

 

Ostatnie Syrenka zjechała z taśmy fabryki w Bielsku-Białej w 1983 roku. Wyprodukowano łącznie trochę ponad pół miliona sztuk  – we wszystkich wersjach. Od tego czasu Syreny powoli znikały z naszych dróg. Samochód nie należał bowiem do najmniej awaryjnych. Do historii przeszyły już opowieści właścicieli, którzy z łezką w oku wspominali, że musieli w bagażniku zmieścić niemal cały warsztat, na wypadek jakiejś awarii na trasie.  

 

 

W połowie 2013 roku pojawiła się  wiadomość, że być może Syrena znowu wyjedzie na drogi, tym razem w nowej odsłonie. Wtedy właśnie założona przez polsko-kanadyjskiego biznesmena Arkadiusza Kamińskiego firma AK Motor International Corporation zawarła z FSO SA umowę, która miała regulować prawa do marki Syrena.  Decyzje dotyczące miejsce i data rozpoczęcia produkcji na razie jeszcze nie zostały ostatecznie potwierdzone

 

 

Auto ma zerwać z tradycją silnika montowanego z przodu. Benzynowy, poprzecznie montowany motor ma być montowany w środkowej części podwozia. Co ciekawe, auto ma zostać też przystosowane do zamontowania silników hybrydowych i elektrycznych. Pozostałe dane są na razie tajemnicą.  

 

 

Królowa polskich szos powraca - wizualizacja komentarze opinie

  • gość 2015-12-11 10:49:40

    Super autko - teraz czekamy na ijfo kiedy bedzie juz w sprzedazy.

Dodajesz jako: Zaloguj się