10°C mgła

Korfball - sport na miarę rozrywki i relaksu

Kiedy: 2014-10-10 , godzina: 18:30 | Gdzie: hala UWr ul. Przesmyckiego 10, Wrocław

Jedyny sport koedukacyjny- zintegruj się

AZS Balluff Wrocław, to drużyna Vice mistrza Polski w Korfballu. Co piątek przy hali UWr ul. Przesmyckiego 10 o godz. 18:30 mają swoje treningi, na które serdecznie zapraszają panie i panów.


Wielu z Was zapyta „Co to korfball?”


Jest to jedyna na świecie zespołowa gra koedukacyjna. Celem gry jest trafienie piłką do kosza umieszczonego na wys. 3,5m (w koszykówce jest 3,15m. przyp. red). W grze zabronione jest kozłowanie i bieganie z piłką, więc konstruowanie akcji odbywa się poprzez szybkie i dokładne podania oraz dynamiczne poruszanie się po boisku. Zdobyte kosze w korfballu punktowane są za 1, natomiast oddawać rzuty można dookoła kosza. Często oddawane są widowiskowe rzuty nawet z 12m!


Predyspozycje fizyczne w tej dyscyplinie nie odgrywają wielkiej roli, więc niskie osoby mogą się świetnie odnaleźć w ataku i obronie. Boisko ma wymiary 40x20m i jest podzielone na 2 strefy (ataku i obrony). Po 2 zdobytych kosza następuje zmiana stron.
W każdej drużynie na boisku przebywają 4 dziewczyny i 4 chłopaków, podzielonych na 2 pary na strefę. Oczywiście mężczyźni nie mogą bronić drugiej płci i na odwrót. Czas meczu 2x30min.


Zespół z Wrocławia obecnie jest Vice mistrzem Polski w rozgrywkach Polskiej Ligi Korfballu. W 2017r. korfball będzie jedną z dyscyplin rozgrywanych na World Games we Wrocławiu. W drużynie z Dolnego śląska występuje król strzelców Mistrzostw Świata 2011 rozgrywanych w Chinach- Maciej Żak, którego grę na boisku warto oglądać.


Korfball, to sport prorodzinny, który nie wymaga od Ciebie treningu na poziomie olimpijskim. Przyjdź na trening drużyny i sprawdź się w tej ciekawej dyscyplinie. Dobra atmosfera gwarantowana!

Korfball - sport na miarę rozrywki i relaksu komentarze opinie

  • segu 2014-10-03 16:46:59

    ta gra jest super!!!

  • Daro 2014-10-03 22:18:08

    fakt, fajna sprawa :)

Dodajesz jako: Zaloguj się