17°C pochmurno z przejaśnieniami

Komunikacja miejska we Wrocławiu coraz szybsza

Tramwaje w ostatnich latach mocno przyspieszyły

 

Prowadzone skutecznie od kilku lat we Wrocławiu działania usprawnienia komunikacji miejskiej przynoszą spodziewane efekty. Już teraz tramwaje poruszają się po mieście szybciej o średnio 2km/h. Urzędnicy zapowiadają, że ma być jeszcze szybciej.

 

Kroki, które zostały poczynione w przyspieszeniu komunikacji miejskiej, to kilka składowych, które w rezultacie spójnie współgrają. Jednym z największych powodów, dlaczego tramwaje jeżdżą sprawniej, jest system ITS. Inteligentny System Transportu zamontowany jest na ponad 150 skrzyżowaniach we Wrocławiu. Jego głównym zadaniem jest odbieranie sygnału zbliżającego się tramwaju, do którego dopasowuje światła tak, aby tramwaj przejechał możliwie jak najszybciej. Obecnie każdy pojazd szynowy posiada wbudowany system ITS, który przekazuje do odbiornika takie informacje jak kierunek jazdy, czy numer linii.

 

Kolejnym etapem w przyspieszaniu tramwajów, to podwójne przystanki oraz przystanki wiedeńskie. Jest ich coraz więcej i planowane są kolejne. Ostatnio nowopowstały podwójny przystanek, to chociażby Arkady Capitol w stronę Centrum. Jeden z najświeższych przystanków Wiedeńskich znajduje się przy Narodowym Forum Muzyki, gdzie po remoncie została oddana ulica Krupnicza z nowym przystankiem na tej wysokości.

 

Innymi równie ważnymi czynnikami, dzięki którym jeździ się szybciej po Wrocławiu, to wydzielona jezdnia dla komunikacji miejskiej. Oczywiście, wszystko kosztem ruchu samochodów, ale dla ludzi pracujących w centrum, to kolejny powód, by zostawić auto pod domem i dojechać sprawnie komunikacją miejską do miejsca pracy. Kierowcom w kilku przypadkach uniemożliwiono także lewoskręty, które były sporym opóźnieniem dla tramwajów, których kierunek jazdy był na wprost.  

 

Komunikacja miejska we Wrocławiu przyspieszyła średnio o 2km/h. To niby nie dużo, ale najważniejsze, że jest coraz lepiej. W najbliższym czasie pojawią się na szynach nowe pojazdy, o której pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Komunikacja miejska we Wrocławiu coraz szybsza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się