17°C pochmurno z przejaśnieniami

Koedukacyjny Wrocław pomysłem na weekend

Kiedy: 2015-03-07 , godzina: 16:30 | Gdzie: Wrocław, ul. Przesmyckiego 10, Hala Uniwersytetu Wrocławskiego

Cztery mecze korfballu w dwa dni w jednym mieście

 

W najbliższy weekend Wrocław stanie się stolicą Polski w Korfballu. W ramach Polskiej Ligi Korfballu do Wrocławia przyjedzie mistrz Polski z Warszawy oraz wracający do ligi beniaminek z Poznania. Obie Wrocławskie drużyny swoje mecze rozegrają w sobotę i niedzielę. Szykuje się prawdziwe korfballowe święto we Wrocławiu!

 

Zmagań wrocławskich korfballistów ciąg dalszy. Obecny vice mistrz Polski AZS Balluff Wrocław zmierzy się pierwszy raz w tym sezonie z aktualnym mistrzem kraju Megasports Warszawa. Rywalizacja między tymi drużynami zawsze stała na najwyższym poziomie, a mecze były pełne emocji i wielu pięknych akcji. Ten sezon jest wyjątkowo zaskakujący pod względem dyspozycji obu drużyn. Mimo aspiracji o najwyższy stopień podium obie drużyny zaliczyły wpadki w postaci przegranych meczów. Aktualnie Megasports ma trzy punkty przewagi nad Balluffem, a obie drużyny zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli PLKorf. Ten weekend może okazać się kluczowy w dalszych losach walki o medale. W poprzednim sezonie dwumecz obu drużyn zakończył się remisem, ale trener Tomasz Herman zapowiada, że czas porażek ze stołeczną drużyną zakończył się w zeszłym sezonie.

 

Liczymy na potwierdzenie słów trenera oglądając spotkanie w sobotę o godz. 18:30 oraz niedzielę o godz. 10:30.

 

Z kolei swoją ostatnią kolejkę tej rundy zagrają pierwszy raz przeciwko sobie beniaminki Polskiej Ligi Korfballu AZS Wrocław – AZS Poznań. Na nieznanym terenie zawsze ciężko się gra, a szczególnie wtedy, kiedy przeciwnikiem są młodzi nieobliczalni zawodnicy z Wrocławia. Poznaniacy to drużyna, która w swoich szeregach posiada wielu zawodników i zawodniczek reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej. Fakt, iż jest to beniaminek może być mylny. Poznań to mocny zespół, który swoją siłę pokazał dokładnie dwa tygodnie temu, kiedy w meczach u siebie podzielił się punktami z ekipą AZS Balluff Wrocław. Gospodarze najbliższej kolejki AZS Wrocław za cel postawili sobie pierwsze zwycięstwo w lidze, którego do tej pory w sześciu poprzednich meczach nie zdołali zdobyć. Warto wiedzieć, że to młoda drużyna, która z miesiąca na miesiąc robi olbrzymie postępy i z meczu na mecz jest coraz groźniejsza. Swoje umiejętności będzie mogła zaprezentować już w najbliższy weekend.

 

AZS Wrocław – AZS Poznań, sobota godz. 16:30 oraz niedziela godz. 12:30.

 

 

Tabela PLKorf:

 

 

Zespół

M

Pkt.

Kosze

1.

UKK WUM

8

24

178-100 

2.

MegaSports 

6

12

119-84 

3.

AZS Balluff Wrocław 

6

9

117-91 

4.

Politechnika Poznań

6

3

99-119 

5.

AZS Wrocław

6

0

52-171 

 

 

Kilka słów o tym, czym jest korfball. Jest to koedukacyjna gra zespołowa, w której na boisku występują cztery dziewczyny i czterech chłopaków. Zadaniem zawodnika jest trafienie piłką do kosza bez tarczy, który umieszczony jest na słupie o wysokości 3,5 metra. Nie wolno kozłować i biegać z piłką. Gra przypomina swoim charakterem połączenie piłki ręcznej i koszykówki. Gra w korfball jest sportem bezkontaktowym. Sędzia na boisku odgwizduje każdy kontakt fizyczny jako faul. Granie w korfball wyróżnia kilka cech: dynamika, koordynacja, sprawność, efektywność i celny rzut.

 

„Korfball, to więcej niż sport. Korfball, to styl życia”, te słowa często powtarzane są przez zawodników, którzy zaczęli uprawiać tę rzadką dyscyplinę zarówno kiedyś, jak i w niedalekiej przeszłości.  

 

Korfball będzie jedną z dyscyplin Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, których gospodarzem będzie miasto Wrocław. Za trochę ponad dwa lata polska kadra zmierzy się na wrocławskich parkietach ze światową czołówką. Tym bardziej warto udać się na weekendowe mecze, by oglądać zawodników kadry narodowej, którzy za dwa lata wystąpią z orzełkiem na piersi na TWG 2017.

 

Wstęp na mecze wolny. Rozgrywki odbywać się będą w hali UWr ul. Przesmyckiego 10.

 

 

 

fot. szwajkowski.info

Koedukacyjny Wrocław pomysłem na weekend komentarze opinie

  • gość 2015-03-04 16:31:37

    Bardzo ciekawie się zapowiada! Muszę tam być:)

Dodajesz jako: Zaloguj się