-2°C lekkie zachmurzenie

Julian Gozdowski już nie jest prezesem Biegu Piastów

Julian Gozdowski, legendarny działacz na rzecz narciarstwa, zrezygnował z funkcji prezesa Stowarzyszenia Biegu Piastów, największej w kraju narciarskiej imprezy, której był pomysłodawcą i organizatorem.

  Pierwszą edycję Biegu Piastów Gozdowski zorganizował w 1976 roku. Już wkrótce bieg ten przekształcił się w coroczną, międzynarodową narciarską imprezę organizowaną na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W 1995 r. bieg ten został włączony do Europejskiej Ligi Biegów Długodystansowych, a w 2009 r. do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych.


- 30 grudnia 2014 r. złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenia Bieg Piastów. Tak to już w życiu jest, że wszystko co ma swój początek, musi mieć także swój koniec - stwierdził Gozdowski. - Początek Biegu Piastów to rok 1976. Wtedy narciarze po raz pierwszy ustawili się na linii startu i pobiegli przemierzać izerskie szlaki. Moment ten poprzedziło kilka lat starań o możliwość zorganizowania zawodów. Teraz przyszedł czas, aby przekazać innym prowadzenie jakuszyckiej imprezy. Jestem przekonany, że moi następcy swoimi pomysłami sprawią, i już to czynią, że zyska ona jeszcze większą rangę w światowej rodzinie narciarskich biegów długodystansowych - napisał Gozdowski w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie stowarzyszenia.


W lutym odbędzie się 39. edycja Biegu Piastów.

 

 

 

Foto: polskabiega.sport.pl

Julian Gozdowski już nie jest prezesem Biegu Piastów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się