15°C bezchmurnie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Kiedy: 2014-11-21 , godzina: 15:00 | Gdzie: Wrocławski rynek

W dn. 21.11- 22.12 rynek będzie tętnił świątecznym życiem

 

Jeden z najpiękniejszych jarmarków  w Polsce, który przyciąga niezliczoną rzeszę ludzi, chcących przenieść się choć na chwilę do bajecznego świata. Jarmark Bożonarodzeniowy będzie miał swoje otwarcie w piątek 21 listopada i będzie otwarty przez miesiąc.

 

Jak co roku organizatorzy przygotowali garść nowości, którymi uraczą swoich gości. W programie atrakcji znajdzie się Bajkowy Lasek z nowymi postaciami: Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pani Zima lub Pinokio z rosnącym nosem. Dla miłośników fotografii pamiątkowej będzie przygotowana śnieżna kula, do której będzie można wejść i zrobić sobie zdjęcie.  

 

Dla smakoszy również znajdą się, jak co roku, nowości kulinarne. Wśród pyszności pojawią się soki na ciepło (duńska receptura Frankie’s), słodka turecka baklava, owocowe i czekoladowe napoje typu „shake” oraz kawy, herbaty i słodkości takie jak hiszpańskie pączki. Na jarmarku znajdziemy także inne regionalne specjały z Francji czy Holandii, a także Litwy. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych oscypków z żurawiną.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy to także okazja, żeby zakupić wyjątkową pamiątkę bądź prezent dla bliskiej osoby. W drewnianych domkach sprzedawane będą m.in. naturalne kosmetyki z Egiptu i Jordanii, wyroby patchworkowe z Nepalu, biżuterię, choinki, wyroby z ceramiki, stroiki oraz wiele innych ciekawych produktów.

 

W centrum Jarmarku pod pręgieżem nie zabraknie stoiska z bardzo popularnym grzańcem, sprzedawanym w oryginalnym kubeczku na rozgrzanie zimowej atmosfery. Tuż obok, podczas odpoczynku przy ciepłym trunku, będzie można kupić specjalne wykutą podkowę z indywidualnym napisem.

 

Poczujmy klimat zbliżających się świąt i odwiedźmy wrocławski rynek, który o tej porze roku jest przepiękny.

 

foto: Pianoforte Agencja Artystyczna

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu komentarze opinie

  • Zosia Wijaszka 2014-11-12 16:12:22

    Yeah, już niedługo ten klimat! Na pewno będę!

Dodajesz jako: Zaloguj się