20°C lekkie zachmurzenie

Huczne otwarcie butiku Nespresso

Pierwszy we Wrocławiu tego typu lokal

 

W pasażu Hotelu Monopol uroczyście otwarty został pierwszy we Wrocławiu butik Nespresso – szwajcarskiego producenta kawy w kapsułkach.

 

 

Oficjalna inauguracja lokalu przyciągnęła znamienitych gości. Na otwarciu licznie pojawiły się władze miasta, media, lokalni liderzy opinii i blogerzy. Wśród nich znaleźli się m.in. polska MasterChef - Beata Śniechowska i aktorka Ewa Skibińska. Obecny był także sam dyrektor generalny Nespresso na świecie – Jean-Marc Duvoisin  

 

Czytaj więcej

 

Firma Nespresso – znana z najwyższej jakości kawy porcjowanej – była do tej pory dostępna jedynie w butikach w Warszawie, online i w punktach partnerów handlowych. Od teraz wrocławianie mogą także robić zakupy w autoryzowanym butiku marki. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 23 kwietnia. Na zaproszonych gości - poza wyśmienitą kawą - czekały liczne atrakcje.

 

Nawiązującym do historii miejsca punktem programu był występ aktorów z Teatru Improwizowanego Improkracja. Goście, wspólnie z artystami, musieli dochodzić, kto ukradł tajną recepturę kawy… Artyści przenieśli też przybyłych w klimat lat 20-stych. To wtedy Wrocław i Hotel Monopol przeżywały swój największy rozkwit, odwiedzane przez bohemę artystyczną i osobowości z całego świata. Spotykały się tu one przy filiżance wyśmienitej kawy. Właśnie tę tradycję chce kontynuować Nespresso, otwierając tutaj swój butik.

 

 

- Zarówno sam Wrocław, jak i Hotel Monopol to dla nas niezwykła lokalizacja. Nie tylko ze względu na historię tego miejsca, ale przede wszystkim dlatego, że otwarty tu właśnie butik to pierwszy w dziejach firmy lokal poza Warszawą – skomentował Michał Proszewski, Country Business Manager Nespresso w Polsce

- Nespresso umożliwia przygotowanie w domu kawy jak z prawdziwej kawiarni. A Polacy nie tylko coraz częściej do nich chodzą, ale i szukają rozwiązań, dzięki którym kawę najlepszej jakości przygotują w domowym zaciszu. Odpowiadając właśnie na te potrzeby, z siecią naszych butików wyszliśmy poza stolicę – dodał.

 

Podczas uroczystego otwarcia goście zostali oprowadzeni po wszystkich częściach butiku – od galerii maszyn, akcesoriów, kąciku recyklingu i miejscu dla członków Klubu Nespresso, aż po najbardziej aromatyczną strefę degustacyjną. Mogli też podziwiać spektakularną ścianę kawy, w której ułożono ponad 200.000 kapsułek.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było uroczyste rozwiązanie ogromnej kokardy oplatającej butik. Wraz z managerką nowo otwartego butiku dokonali go dyrektor generalny Nespresso na świecie i szef firmy na Polskę. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na uroczysty koktajl, na którym mieli okazję spróbować specjalnie przygotowanych napojów i drinków na bazie kawy.

 

W swoim koncepcie butiki Nespresso łączą aurę galerii sztuki, wygodę salonu sprzedaży i przytulność kawiarni, gdzie w przyjemnej atmosferze można delektować się aromatycznym espresso czy delikatnym cappuccino. Konsument ma tam okazję spróbować rzadkich mieszanek, porozmawiać z ekspertami, spotkać innych amatorów „małej czarnej" oraz odkryć i regiony, z których pochodzą ziarna kawowca. Wrocławski butik Nespresso jest jednym z 400 lokali marki na świecie oraz jednym z czterech w Polsce.  

 

Huczne otwarcie butiku Nespresso komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się