19°C słabe opady deszczu

Everyman z Chiwetelem Ejioforem

| Gdzie: Multikino Arkady Wrocławskie

Rozrywka, Everyman Chiwetelem Ejioforem - zdjęcie, fotografia

Transmisja na żywo z National Theatre w Multikinie

 

Po raz pierwszy transmisja sztuki teatralnej na żywo! British Council i Multikino zapraszają na wyjątkowy spektakl „Everyman” z National Theatre w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie”. Przedstawienie na żywo w wersji oryginalnej z angielskimi napisami będzie można zobaczyć 16 lipca w Multikinie Arkady Wrocławskie. W roli głównej zobaczymy Chiwetela Ejiofora.  

 

Sztuka „Everyman” powstała w XV wieku. Stanowi ona kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre. W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany z Oskarowego „Zniewolonego. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena.

 

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka – musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś niegdyś mu drogiego, aby przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

 

Pokaz odbędzie się 16 lipca o godz. 19:30 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

 

Czas trwania: ok. 180 min. (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min.)

 

Ceny biletów:

- 35 zł – normalny

- 30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją/ Seniorzy/ z kuponem z magazynu Multikino & Gala/ z kuponem z magazynu Sens)

- 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)  

 

 

 

 

Everyman z Chiwetelem Ejioforem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się