16°C bezchmurnie

ENEMEF: TarantiNoc

Kiedy: 2016-01-15 , godzina: 22:00 | Gdzie: Multikina Arkady Wrocławskie oraz Pasaż Grunwaldzki

Film, ENEMEF TarantiNoc - zdjęcie, fotografia

Już dziś we wrocławskich Multikinach

ENEMEF: TarantiNoc to przegląd filmów jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów. Quentin Tarantino tworzy oryginalne, klimatyczne i bardzo charakterystyczne kino, które dostarcza widzom mocnych wrażeń i bawi solidną dawką ironicznego, czasem makabrycznego humoru. Już 15 stycznia w Multikinie – zapraszamy!

Fenomen Tarantino doceniają krytycy filmowi oraz miliony fanów na całym świecie. Okrzyknięty mistrzem pastiszu filmów gangsterskich i kina klasy B do tej pory zdobył prawie 30 nagród filmowych, w tym 2 Oscary oraz ponad 40 nominacji.

Podczas Maratonu Quentina Tarantino na ekranie będzie można zobaczyć premierowo najnowszą, utrzymaną w stylistyce westernu produkcję Tarantino „Nienawistna ósemka" oraz dwie legendarne produkcje tego reżysera: intrygujący kryminał w stylu lat 70-tych „Jackie Brown" oraz przełomowy i kultowy „Pulp Fiction".

ENEMEF: TarantiNoc odbędzie się 15 stycznia (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich kinach sieci Multikino: Arkady Wrocławskie oraz Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano.

Ceny biletów:

- 23 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl

- 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

- 28 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

- 29 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

- 32 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Opisy filmów:

„Nienawistna ósemka” - PREMIEROWO!

The Hateful Eight, USA 2015, 182'

scenariusz i reżyseria: Quentin Tarantino

obsada: Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Tim Roth

Specjalny pokaz premierowy!

Długo wyczekiwane, najnowsze, ósme dzieło Quentina Tarantino, które ma spore szanse stać się kolejnym hitem. Film został zrealizowany w stylistyce westernu - gatunku uznanego przez reżysera za ponadczasowy.

Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wojnie secesyjnej w Wyoming. Łowca nagród John Ruth, znany jako "Szubienica" eskortuje uciekinierkę o imieniu Daisy Domergue do Red Rock, gdzie ma zostać osądzona za morderstwo. W czasie swojej podróży spotykają innego łowce nagród majora Marquisa Warrena oraz Chrisa Mannixa - samozwańczego szeryfa Red Rock. Nawałnica zmusza czwórkę do zatrzymania się w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie poznają następną czwórkę nieznajomych. Wkrótce do podróżników dociera, że ich szanse na dotarcie do celu są niewielkie i to nie pogoda jest ich największym problemem...

„Jackie Brown”

USA 1997, 154'

Scenariusz i reżyseria Quentin Tarantino

obsada: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Bridget Fonda, Michael Keaton, Robert De Niro

Wciągające i klimatyczne, dobre kino kryminalne w stylu lat 70. z plejadą hollywoodzkich gwiazd w obsadzie.

Jackie jest stewardessą, która zamieszana w przemyt narkotyków i pieniędzy wpada w ręce agentów federalnych. Ordell, potężny gangster, dla którego pracowała wpłaca za nią kaucję i zgadza się zapłacić jej 100 tys. dolarów w zamian za milczenie, nie wiedząc, że kobieta weszła w układ z FBI. Jackie knuje sprytną intrygę, aby przechytrzyć zarówno stróżów porządku, jak i bezwzględnego kryminalistę i zagarnąć pokaźną sumę pieniędzy, która pozwoli jej zacząć nowe życie.

„Pulp Fiction”

USA 1994, 154' reżyseria: Quentin Tarantino

scenariusz: Roger Avary, Quentin Tarantino

obsada: Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, John Travolta

Film kultowy i przełomowy, klasyka kina. Quentin Tarantino stworzył go wbrew wszelkim kanonom i schematom. To fascynująca mieszanka kina gangsterskiego i czarnej komedii.

Zbiór misternie powiązanych ze sobą opowiadań o kilku gangsterach: przyjaźń, miłość, zdrada, honor, śmierć, romans, narkotyki, religia i tajemnicza teczka...

Ciekawostka: początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace. Podobno Tarantino był tak zdesperowany, że aby ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon.

ENEMEF: TarantiNoc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się