15°C bezchmurnie

Druga edycja Hall of Games

Kiedy: 2015-11-14 , godzina: 10:00 | Gdzie: Hala Stulecia, Wrocław

Gry, Druga edycja Games - zdjęcie, fotografia

Hall of Games w Hali Stulecia we Wrocławiu ponownie w listopadzie

 

Po sukcesie pierwszej edycji targów gier Hall of Games we wrocławskiej Hali Stulecia organizatorzy intensywnie pracują nad przygotowaniem kolejnej, drugiej edycji wydarzenia. Impreza odbędzie się dniach 14-15 listopada br.

 

 

Hall of Games to event, który skupia producentów i dystrybutorów gier, sprzętu i akcesoriów związanych z szeroko rozumianą branżą gier. Celem imprezy jest dostarczenie widzom multimedialnej rozrywki w formie prezentacji najnowszych tytułów, turniejów gier, warsztatów ze specjalistami w branży czy też niezapomnianych emocji towarzyszących możliwości zagrania w gry komputerowe z poprzedniej epoki, wystąpieniom cosplayerów i innych. W 2014 roku w kompleksie Hali Stulecia przez trzy dni targowe pojawiło się około 20 000 odwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 wystawców.

 

 

Dużą atrakcją był konkurs Cosplay, w którym udział wzięło 60 uczestników. Publiczność mogła spotkać się z 20 prelegentami i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez 11 doświadczonych specjalistów z branży growej. W strefie planszowej łącznie można było zagrać w ponad 400 różnych gier. Strefa retro przedstawiała ok. 200 przenośnych konsol oraz 30 konsol i komputerów stacjonarnych z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych, na 50 stanowiskach można było pograć w blisko 400 gier z poprzedniej epoki.

 

W turniejach e-sportowych Dota 2, Starcraft 2, League of Legends w kwalifikacjach udział wzięło ponad 900 graczy, z czego w finałach na Hall of Games konkurowało na oczach widzów 71 najlepszych zawodników. Pula nagród w turniejach wyniosła 20 000 zł, a poziom rozgrywek był tak wysoki, że ze względu na zaciętą walkę finał na scenie głównej zakończył się 3 godziny później niż planowano, co spowodowało opóźnienie w zamknięciu targów. Wierna publiczność została do samego końca.

 

 

W tym roku organizatorzy są przekonani, że targi gier Hall of Games uświetni jeszcze więcej firm z branży, nowinek ze świata rozrywki i elektroniki oraz atrakcji dla publiczności – wszystko po to, żeby Wrocław stał się mekką fanów gier jeszcze raz.

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję targów gier Hall of Games 2015. Więcej informacji wkrótce. 

 

Druga edycja Hall of Games komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Gry, Wrocław - więcej informacji