22°C bezchmurnie

Droga krajowa nr 8 w Jordanowie Śląskim otwarta na czas świąt

Kiedy: 2014-12-24 , godzina: 12:00 | Gdzie: Jordanów Śląski

Podróżni będą mogli spokojnie przejechać po remontowanym odcinku drogi krajowej nr 8 na wysokości Jordanowa Śląskiego. Drogowcy udostępnią dodatkowy pas ruchu, aby zmniejszyć korek przy zwężeniu drogi.

 

Droga krajowa nr 8, to główny szlak komunikacyjny Wrocław- Kłodzko, którym codziennie przemieszcza się ogromna liczba pojazdów. W związku z utrudnieniami przy przebudowie drogi i skrzyżowania na wysokości Jordanowa Śląskiego, kierowców czeka wahadłowy ruch, co powoduje korki, szczególnie w ruchliwe dni. Aby uniknąć opóźnień związanych z dojazdem na wigilijną kolację, postanowiono usprawnić ruch i zlikwidować „wahadełko” otwierając dodatkowy pas ruchu.

 

Zamknięte zostały natomiast wloty przecinające „ósemkę” na linii Sobótka – Jordanów Śląski, dlatego wszystkich podróżujących tym szlakiem uprzedzamy o objazdach.

 

Gest otwarcia pasa, to ukłon i przeprosiny za opóźnienia związane z oddaniem do użytku drogi. Podwykonawca teoretycznie powinien skończyć roboty, ale widocznie mimo delikatnej zimy opóźnienia są i problemy także. Wśród podróżnych ułatwienia nie będą mieli kierowcy samochodów ciężarowych o masie dopuszczalnej powyżej 12t, którzy objazd do Sobótki będą mieć przez Magnice drogą nr 35. Wszystkim podróżującym na święta życzymy szerokiej drogi!

 

Droga krajowa nr 8 w Jordanowie Śląskim otwarta na czas świąt komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się