20°C lekkie zachmurzenie

Brzdąc na Zamku, Spotkania z baśniami arabskimi

Kiedy: 2014-10-11 , godzina: 11:00 | Gdzie: Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław

 • grupa Baśnie Właśnie
  grupa Baśnie Właśnie
 • Brzdąc na Zamku z grupą Baśnie Właśnie 1
  Brzdąc na Zamku z grup...
 • Brzdąc na Zamku z grupą Baśnie Właśnie 2
  Brzdąc na Zamku z grup...
 • Brzdąc na Zamku z grupą Baśnie Właśnie 3
  Brzdąc na Zamku z grup...

Kolejna impreza kulturalna organizowana przez Centrum Kultury "Zamek"

Goście z grupy Baśnie Właśnie: Martyna Rubinowska (bajarka) i Julia Rauhut (muzyk)

 

 

 

 

 


Mozaika Aishy – baśnie arabskie

Aisha układa mozaikę. Barwną i błyszczącą. Każdy element, to jedna z zasłyszanych baśni. Aisha układa mozaikę z historii o papugach, które mówią ludzkim głosem, z historii o kupcach i o marzycielach, z historii, które wydarzyły się dawno, bardzo dawno temu oraz z historii, które nie wydarzyły się nigdy. Aisha układa mozaikę z mądrości, ale i głupoty człowieka, przecież pustynia nie powstała bez powodu. Kiedy Aisha ułoży już całą mozaikę, wtedy zacznie układać kolejną, bo baśni arabskich nie ma końca.

Każde spotkanie z baśniami to podróż do świata opowieści. Baśnie opowiadamy wspólnie, dzieci dodają coś od siebie. Rozmawiamy i słuchamy, a także wspólnie wiosłujemy na krańce świata, zrywamy liany, czy zostajemy porwani przez nurt Gangesu. Całość pozostaje spójną przygodą, gdzie głos bajarza i brzmienie instrumentów pomagają zatracić się w zupełnie innej krainie. Na samym końcu nastąpi prezentacja instrumentów. Chętni będą mogli na nich zagrać pod opieką prowadzących.

GRUPA BAŚNIE WŁAŚNIE  www.basniewlasnie.org.pl

Grupa Baśnie Właśnie powstała w styczniu 2013 roku, by nieść dalej piękno kultury słowa, by dzielić się mądrością minionych pokoleń. Przy tym śmiejemy się wiele, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by porostu być razem. W dalekich krainach, w świecie magicznym, w regionach bogatych kulturowo jesteśmy razem. Słowo i dźwięk, taki nasz baśniowy świat.

Spotkania z baśniami to słowo przeplatane dźwiękiem. To podróż w czasie, przestrzeni i kulturze. To także powrót do tradycji. Opowiadanie historii jest stare jak i sam świat, a człowiek, wcale tak wiele się nie zmienił. Chętnie słuchał opowieści przed tysiącami lat, chętnie słucha i dzisiaj. Choć brzmi to niewiarygodnie, to baśnie można opowiadać zawsze i wszędzie, a my mimochodem udowadniamy, że jest to możliwe. Naszą przyjemnością jest zagłębianie się w coraz to nowe tomy z baśniami oraz podsłuchiwanie bajarzy i bab proszalnych, które historie opowiadają. 

*w przypadku małej liczby osób zainteresowanych odbędzie się jedynie spotkanie o 11:00
• Wstęp 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona. 
• Czas trwania: 60 minut 
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat

Brzdąc na Zamku, Spotkania z baśniami arabskimi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Impreza, Wrocław - więcej informacji