22°C bezchmurnie

Babatunde Aiyegbusi jedynym Polakiem w NFL

Minnesota Vikings nowym klubem reprezentanta Polski

 

Babatunde Aiyegbusi znany jako „Babs” podpisał kontrakt z amerykańską drużyną zawodowego futbolu amerykańskiego NFL. 27-letni zawodnik urodził się w Oleśnicy, a w przeszłości reprezentował barwy klubów między innymi z Wrocławia.

 

Zawodnik został zaproszony na testy do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzyć miał się z konkurencją wyciskania sztangi oraz bieganiem na czas. 100-kilową sztangę wycisnął 28 razy, a dystans 40 jardów (około 36 metrów) przebiegł w czasie 5.29 sekundy. Wynik 160 kilogramowego zawodnika mierzącego 206 cm wzrostu zrobił wrażenie na włodarzach klubu czego skutkiem było podpisanie umowy.

 

Babatunde Aiyegbusi urodził się w Oleśnicy. Jego matka była Polką a ojciec Nigeryjczykiem. Swoją karierę rozwijał na Dolnym Śląsku zaczynając w Oleśnicy. Późniejsza kariera to występy we Wrocławiu, a od grudnia zeszłego roku był zawodnikiem wicemistrza Polski Warsaw Eagles.

 

Babs jest piątym Polakiem, który zagra w lidzie NFL. Jako jedyny dostał się do drużyny nie grając w uczelnianej drużynie, co jest sporym osiągnięciem. Drużyna Minnesota Vikings w zeszłym sezonie miała bilans 7-9 i nie zdołała awansować do fazy playoff. Przyszły sezon zapowiada się obiecująco ze względu na ciekawe wzmocnienia. Zespół został zasilony oprócz wspomnianego zdolnego Polaka także w rozgrywającego Tedda Bridgewatera.

 

fot. americanfootballinternational.com

Babatunde Aiyegbusi jedynym Polakiem w NFL komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się