5°C Lekkie zachmurzenie

Wrocław Open- 1/8 finału turnieju bez Kubota i Przysiężnego

Wyniki pojedynków pierwszej rundy

Wrocławski challenger trwa w najlepsze. Na kortach AZS i w Hali Orbita od poniedziałku rozgrywane są pojedynki turnieju głównego. Dzięki wygranym meczom kwalifikacyjnym do listy zawodników trafili Maximilian Marterer, Frederik Nielsen, Mirza Basić, a także Laslo Djere. Ostatecznie Polskę reprezentuje aż siedmiu tenisistów.   Jako pierwszy przed wrocławską publicznością wystąpił Andriej Kapaś, zajmujący aktualnie 441. miejsce w rankingu ATP. W trwającym zaledwie 54 minuty meczu, pokonał Chorwata Mate Delica (159. ATP) 6:4, 6:2. Do 1/8 finału awansował również zwycięzca ostatniego Wrocław Open, Michael Berrer (150. ATP) i  Holender Jesse Huta Galung ( 248. ATP). Ze swoich pierwszych meczy zwycięsko wyszli także Jurgen Zopp (178. ATP), Andrej Martin (187. ATP), Marton Fucsovics ( 163. ATP), Mirza Basic (281. ATP) orz Farrukh Dustov ( 118. ATP).    Wtorek był zdecydowanie bardzo emocjonujący dla kibiców zgromadzonych w Hali Orbita. Najpierw Andriej Kapaś w parze z Frankiem Dancevicem pokonał w dwóch setach ( 6:2, 6:4) Mateusza Terczyńskiego i Szymona Walkowa. Następnie 19- letni Kamil Majchrzak (365. ATP), po wygranym dwusetowym pojedynku (6:3, 6:0) z Michałem Dembkiem (1441. ATP), awansował do drugiej rundy turnieju.   Trybuny zaczęły się zapełniać jednak dopiero przed godz. 18:00, gdy na kort wyszedł jeden z bardziej doświadczonych polskich tenisistów, Michał Przysiężny (186. ATP). Po zażartej walce w trzech setach i niewykorzystanej piłce meczowej, przegrał z rozstawionym z nr 2 Stevem Darcisem 115. ATP) 6:7(4), 6:3, 6:7(5).        Po tym pojedynku przyszedł czas na polskiego faworyta turnieju, Łukasza Kubota (161. ATP). Ćwierćfinalista Wimbledonu z 2013 roku, bez większych problemów wygrał pierwszego seta  z Andreą Aranaboldim (190. ATP). Druga partia, w której Kubot korzystał z pomocy medycznej zakończyła się jednak  na korzyść Włocha. W decydującym secie emocje zgromadzonych kibiców sięgnęły zenitu. Niezwykle wyrównaną walkę obu zawodników zakończył tie- break, wygrany ostatecznie przez Arnaboldiego (6:4, 3:6, 6:7(4).   Po zaskakujących meczach Michała Przysiężnego i Łukasza Kubota kibice z niecierpliwością czekali na pojedynek finalisty juniorskiego Australian Open w deblu, Huberta Hurkacza ( 1415. ATP). Wrocławianin zmierzył się w środę z turniejową „jedynką”, Ricardasem Berankisem (79. ATP). Walka bez straty własnych podań w pierwszym secie doprowadziła do tie- breaka, który zakończył się na korzyść Litwina. W drugim secie Hurkacz jako pierwszy przełamał rywala, jednak  w kolejnym gemie stracił własne podanie. Mimo wysokiego poziomu gry 18- letniego zawodnika, mecz zakończył się zwycięstwem Berankisa (6:7(4), 5:7) i awansem do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Kamilem Majchrzakiem.       Aleksandra Krasowska