11°C Bezchmurnie

Nowości w Lidze Spartan CUP

Piłka nożna, Nowości Lidze Spartan - zdjęcie, fotografia

Tydzień spartan cup za nami

W minionym tygodniu rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej ligi Spartan Cup. Jednym z ważniejszych wydarzeń pierwszego tygodnia był jak zawsze  mecz o Superpuchar, w którym gra zwycięzca ekstraklasy oraz zdobywca Pucharu Ligi. Drugi raz z rzędu, choć z odwrotnych nominacji, zagrały ze sobą zespoły Gumzamet Fidasz oraz Mateco Huby. Mecz, jak zwykle w przypadku tych drużyn, był bardzo zacięty.

Do połowy Fidasz wygrywał 1:0 po golu Marcina Karlińskiego. Po zmianie stron Mateco, dzięki Łukaszowi Skowrońskiemu, doprowadziło do wyrównania i z każdą chwilą odważniej atakowało, co skutkowało groźnymi kontrami gospodarzy. Właśnie po jednej z kontr, kapitan Fidasza, Adrian Gorzka, zdobył bramkę na 2:1. Fidasz do ostatniego gwizdka nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia i po raz drugi w tym roku (poprzedni wiosną) zdobywa Superpuchar.

W ekstraklasie zaczęliśmy mocno już od pierwszego tygodnia, we wtorek Olimpia Sępolno miała sprawdzić formę The Crazy Gang. W poprzednim sezonie Olimpia wygrała 7:2 i TCG było żądne rewanżu. Mecz zaczął się od trafienia gości, a konkretnie Beniamina Kusia, tuż przed przerwą wyrównał Grzegorz Makuch.

Po zmianie stron mecz dalej stał na wysokim poziomie, już w 23 minucie drugą bramkę zdobywa Beniamin Kuś, ale tym razem na odpowiedź Olimpii nie trzeba było długo czekać, strzelcem jeden z najlepszych zawodników Olimpii – Marcin Łobodziec. W 36 minucie, gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, bramkę zdobył Szczepan Kuś. W 38 i 40 minucie Olimpia traci kolejne dwie bramki, obie po rzutach rożnych, gole dla TCG zdobywają kolejno Grzegorz Marzec i Adam Poniewozik i mecz zakończył się zwycięstwem TCG 5:2.

Drugim ważnym meczem w ekstraklasie było starcie beniaminków – Primavery z Wolves Wrocław. Wolves, które swój pierwszy mecz wygrało 2:1 z Politechniką, stało w roli faworyta, ale to Primavera od początku zepchnęła rywala do obrony i kontrolowała przebieg spotkania. Już w 5 minucie bramkę na 1:0 zdobywa Piotr Sawicki i choć do przerwy wynik nie uległ zmianie, to gospodarze prezentowali się lepiej.

Po zmianie stron Primavera zdobywa kolejne bramki, w 24' Jacek Watral, a dwie minuty później kapitan zespołu – Marcin Dynak. Na odpowiedź gości musieliśmy czekać aż do 38 minuty, gola zdobył Przemysław Ciećwierz. Chwilę później Piotr Sawicki zdobywa swoją drugą bramkę i gospodarze prowadzą już 3:1, ale wynik na 3:2 ustala dopiero Dominik Olszewski, który w ostatniej akcji meczu zdobywa dla Wolves Wrocław.